«Як і в часи Другої світової, доля свободи вирішується на полі бою» – Зеленський закликав G7 надати Україні РСЗВПрезидент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками саміту «Групи семи» 8 травня.

Він подякував канцлеру Німеччини, яка наразі головує в G7, Олафу Шольцу, за організацію події.

«Я вдячний за оборонну допомогу, яку ми вже отримали, бо, як і в часи Другої світової війни, доля свободи вирішується на полі бою. Отже, Україна має отримати всю зброю і оборонне обладнання, яке дозволить перемогти тиранію. Зокрема, ракетні системи залпового вогню М142 HIMARS і М270 MLRS та інше озброєння, яке Україна запитувала у ваших потужних держав», – закликав президент.

Читайте також: Британія виділить ще 1,6 млрд доларів на військову допомогу Україні

Говорячи про важливість антиросійських санкційних обмежень, Зеленський згадав про політиків та компанії, які допомагають Росії обійти санкції.

«Наприклад, ми транспортуємо нафту в Угорщину нашим трубопроводом, а політики цієї країни не тільки блокують постачання нам пального по всій території, але й намагаються гальмувати кожен санкційний крок проти Росії, зокрема, і нафтове ембарго. Вільний світ повинен не дозволяти маніпулювати собою», – сказав він.

Саміт «Групи семи» відбувся в онлайн-форматі 8 травня. Після нього Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії, зокрема, проти кількох російських телеканалів, а також керівництва «Газпромбанку».Джерело

Translate »