окупанти для ударів по Україні вперше застосували радянські крилаті ракети Х-22 — tsn.ua


Росія уже почала використовувати застарілі ракети, а саме радянські Х-22. Ракетами цього типу російська армія обстріляла цієї ночі Донецьку область.

Крилаті ракети повітряного базування Х-22, які застосовуються із стратегічних бомбардувальників типу Ту-22М3, Росія використала вперше по українських містах.

Про це стало відомо з власних джерел українському військовому порталу Defense Express.

Як зазначається, окупанти застосували до шести ракет Х-22 по об’єктам в містах Донецької області, що перебувають в прифронтовій зоні. Точна кількість ракет Х-22 у розпорядженні РФ – невідома. 

“І тут першою спадає думка, що так загарнбники намагаються відтворити практику Союзників зразка 1944 року під час Другої світової війни, коли стратегічні бомбардувальники використовувались для ударів зокрема по об’єктам в прифронтовій зоні”, – припускають у виданні.

Як зауважують фахівці, крилаті ракети Х-22 вироблялись ще у 1960-1970-х роках, із-за своєї моральної застарілості стали складні та небезпечні в експлуатації. Тому й до початку війни, за відкритими джерелами, поки в армії РФ було чим бити по Укоаїні, вони не використовували їх. Відомо, що формально ракети Х-22 лишались на озброєнні ЗС РФ. У Х-22 є вагома в усіх сенсах перевага перед ракетами “Искандер” та “Калибр” – маса бойової частини удвічі більша та може сягати 1 тонни.

Як повідомляли раніше, за даними Генерального штабу ЗСУ, російські загарбники в акваторії Чорного моря розмістили до 50 крилатих ракет.

Читайте також:Джерело

Translate »