На «Азовсталі» залишилося щонайменше 100 цивільних – радник мера МаріуполяНа території заводу «Азовсталь» у Маріуполі залишаються щонайменше 100 цивільних жителів, заявив радник мера Петро Андрющенко.

«Маріуполь. «Азовсталь». В укриттях, окрім військових, залишаються не менш як 100 цивільних. Однак це не зменшує щільності атак окупантів. Важка артилерія й авіація цілий день продовжували обстріли заводу. Спроби штурму по землі і далі виявляються невдалими. Тому знову місто чує канонаду», – написав Андрющенко у телеграмі 10 травня.

Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук 7 травня повідомила, що всіх жінок, дітей та людей похилого віку з «Азовсталі» евакуювали. Водночас представники полку «Азов» 8 травня повідомили, що цивільні можуть лишатися під завалами, які немає можливості розібрати.

Читайте також: «Для бійців «Азову» полон – це смерть» – офіцер полку, який захищає «Азовсталь»

На «Азовсталі» також залишаються бійці батальйону «Азов» та морські піхотинці.

Президент Володимир Зеленський 8 травня заявив, що наразі Україна не має можливості розблокувати Маріуполь військовим шляхом. Таким чином Зеленський відповів на питання журналістів щодо закликів захисників заводу «Азовсталь» до евакуації.

«Заблокований Маріуполь страждає щоденно… Розблокувати воєнним шляхом, як просять наші військові, неможливо. Це неможливо на сьогодні. І ми про це говорили відкрито. В України немає такої важкої зброї, щоб розблокувати військовим шляхом Маріуполь. Це не думки, це висновки керівництва нашої армії», – заявив голова держави.

Читайте також: «Такої облоги ще не було»: за даними «Азова», російські війська вбили 25 тисяч людей у Маріуполі

Він додав, що Київ намагається домогтися евакуації дипломатичним шляхом, і саме він дозволив вивезти із заводу цивільних. Натомість обговорювати коридор для військових Москва відмовляється. При цьому Україна залучила до переговорів представників Туреччини, Ізраїлю, Швейцарії, Франції, ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

«Росія міняє військових, тільки якщо вони полонені, на полонених. Ось така ситуація. Це відповідь, яка є від Російської Федерації. Інших відповідей не існує… Ми розуміємо, що дуже складно, але маємо те, що маємо. Ми повернемо всі території, коли буде така можливість», – додав Зеленський.

Маріуполь був оточений російськими військами ще в перші кілька діб широкомасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося 24 лютого. Українські підрозділи чинять опір у приазовському місті вже третій місяць.Джерело

Translate »